Muzeum

Muzeum vzniká z několika důvodů.

Zachováváme pocity z našeho mládí, kdy hrát na starých počítačích a konzolích bylo takovým malým rituálem, nebylo tak samozřejmé jako dnes, kdy si každý může zahrát promakanou hru prakticky kdekoli a jediná starost kterou má, je, kdy dostáhnou aktualizace na Steamu. Doby, kdy jsme se modlili při načítání hry z diskety, nebo kazety, aby se vůbec načetla. Měli jsme různé fígle na to, jak vložit disketu do mechaniky tak, aby se pravděpodobnost načtení hry zvýšila… A pak to nekonečné opakování úrovně, protože hry tenkrát měly většinou jednu obtížnost a ta nebyla zrovna na úrovni „beginner“. Na řadě exponátů si u nás můžete zahrát svou oblíbenou hru, napsat dokument v T602, odeslat mail přes vytáčené připojení, nainstalovat hru z šestnácti 3.5“ disket ve formátu .arj apod.

Sbírka, kterou máme v našem muzeu a stále se rozšiřuje, zachovává část herní historie. Ať už v podobě hardwaru, tak i v podobě softwaru. Sbírka k dnešnímu dni čítá na tisíce exponátů ve formě herních konzolí, handhealdů, počítačů, notebooků, psionů, palmů, pocket PC, potřebného programového vybavení, aplikací, her a příslušenství, jako zajímavých televizí, monitorů, klávesnic, kuličkových myší, …

Na našich akcích, lankách a v budoucnu i prostorách muzea udržujeme slušné chování, pohodovou, přátelskou atmosféru a smysl pro férovou hru, protože věříme, že právě to nás všechny spojuje.

A máme toho pro vás jestě více

Přesne tak, jen se zahřívéme...

Co u nás můžete zažít

Co u nás můžete najít?

Čekají Vás prostory plné zajímavostí ať už ze světa herních konzolí, tak i ze světa počítačů a elektroniky. K dispozici z počátku bude cca 30-35 aktivních zařízení v provozu, na kterých můžete ukázat své hráčské dovednosti.

Co u nás zažijete?

U nás nebudete exponáty vnímat jen pouhým pohledem, ale na řadě z nich si budete moci i zahrát klasické hry, pokochat se starými operačními systémy a nechat se pohltit nostalgií, kdy jsme všichni tyto věcičky měli doma, případně chodili ke kamarádům, kteří měli větší štěstí a zahráli si alespoň na chvíli u nich… Pořádáme každý měsíc lanparty, kde přihlášení účastnici změří své síly v klasikách jako DOOM, DUKEM NUKE 3D, Diablo, Quake a další.

Co u nás nenajdete?

U nás není možné pít alkoholické nápoje ani požívat návykové látky. Není možné konzumovat potraviny a pokládat lahve s pitím na exponáty. Pro vlastní občerstvení slouží k tomu určený prostor s lavicemi. Věříme ve slušnost a pochopení návštěvníků, že se k exponátům chovají slušně a s notnou dávkou respektu vzhledem k jejich stáří. Jen díky vzájemné důvěře Vám můžeme umožnit si exponáty ozkoušet.

Co Vám dále můžeme nabídnout?

Jsme připraveni i na Vaše speciální přání a již nyní, ještě před otevřením máme na konec roku plánované firemní akce, kde mimo jiné zajišťujeme i občerstvení, a dva zahraniční kluby si na listopad rezervovali muzeum na celý víkend.

Chcete se blýsknout vlastním exponátem?

Po dohodě s provozovatelem muzea a sepsáním potřebných dokumentů, můžete umístit svůj vlastní exponát do prostor našeho muzea. Kromě základních informací může být u exponátu uvedeno Vaše jméno, či přezdívka…

Jak nás můžete podpořit?

Kromě příspěvku při Vaší návštěvě nás dále můžete podpořit několika způsoby… Leží Vám doma staré nevyužité propagační materiály, krabice od her a konzolí, či přímo herní „železo“ ? Než se rozhodnete dát časopisy do sběru a starou konzoli odvézt na likvidaci, obraťte se prosím na nás, my je maximálně využijeme a případný vzniklý elektroodpad necháváme ekologicky likvidovat.

Na co je příspěvek, který zaplatím při návštěvě?

Příspěvek je použitý výhradně na provoz muzea a náklady s tím spojené. Nevyužívá se na nákup nových exponátů. Sbírka je kompletně v držení zakladatele.